| Cozmin97 a întrebat:

Care stie de ce nu mai emite semnal router-ul. Cand bag firul in unitate merge dar când îl bag in router nu mai merge si imi arata pe pc ca nu poate identifica, si nu are acces la internet. Sa raspunda cei ce stiu, nu am chef de smecherasi(luati reportwinking ).

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai incurcat sau ai intrerupt unul din cabluri sau ai dereglat sau s-a defectat routerul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa prinzi wifi cu unitate desktop? Ai placa wifi la PC? daca nu ai, cu ce vrei sa prinda semnalul.

| WhOo a răspuns:

Vezi ca ai niste butoane la router, apasa pe ele ca de acolo se poate bloca sa nu mai emita semnal. Am patit si eu asa laughing si am apasat pe alea si si-a revenit

| Nan_Alex_1995 a răspuns (pentru WhOo):

Ai fost salvarea mea, jur.Ma chinui de Miercuri la el si nu stiam ce are, dar de fapt era doar un buton banal.Multumesc! laughing)

| Cozmin97 explică:

Am doar un buton pentru reset, am băgat firele in toate modurile imi zice ca nu reuseste sa se conecteze reteaua aia din pc sa sa emită semnal. I am dat reset, l-am oprit, pornit tot nu merge. are beculetele aprinse deci nu e ars.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Cozmin97):

Pai iti trebuiesc 2 fire.Primul fir de internet il bagi in router dar atentie ca roterul are porturi de diferite culori gen daca ai 3 mufe galbene si una albastra firul de internet il bagi in mufa albastra nu in cele care au aceeasi culoare si firul al doilea il bagi in care mufa vrei si conectezi mufa la pc si gata dar sa nu bagi firul al 2-lea in mufa de internet cum ti-am explicat

| K0sti a răspuns (pentru Cozmin97):

Am băgat firele in toate modurile imi zice ca nu reuseste sa se conecteze reteaua... misto asta!
Nu exista "toate modurile", exista un singur mod!