Întrebare recomandată | FoundYouLover a întrebat:

Cat costa un laptop (nou, nu la mana a doua si nu notebook) cu un
windows incorporat? Si ce marca de laptopuri ar fi cea mai buna?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri pe eMAG, iti pui ce filtre vrei si ai sa afli si preturile

| FoundYouLover explică (pentru suntserios):

Multumesc, chiar mi-ai fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

HP-urile sunte cele mai bune, ca raport calitate-pret!
Apoi, vine cu licenta de windows, daca-l cumperi nou-nout.

| suntserios a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca alegi un model fara windows pe el?

| CPAElites a răspuns:

"Si ce marca de laptopuri ar fi cea mai buna?"

Conteaza ce buget ai! Cat dai atat face!

| viperra a răspuns:

HP sunt la preturi rentabile si sunt si bine, pretul variaza undeva la 1400-2000 lei

| RadikalGamer a răspuns:

Dell, Lenovo, Toshiba in ordinea asta. Restul. mai bine nu zic laughing
Eu zic sa nu iei cu Windows deja pus pe el pentru ca costa 200-300 de lei in plus si mai vine si cu o gramada de programe degeaba. Lenovo nu prea vin cu multe programe, majoritatea ai nevoie de ele.
Un laptop nou, ar fi un i3, 4GB RAM si cu HDD daca vrei spatiu, SSD daca vrei viteza. Si placa video dedicata daca esti cu jocurile :3
Asta costa in jur de 1500-2000 de lei. Ce e mai jos de 1500 de lei, ori sunt proaste, ori vor sa scape de ele.
In principiu Dell, Lenovo, Toshiba te tin mult timp. Si restul daca ai grija de ele, dar astea iti spun din experienta.