| ChevyCruze a întrebat:

Caut o carcasa pentru pc, format ATX, cu un airflow bun, pana in 200 ron. Recomandari? Multumesc.

13 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Ma mir ca nu a recomandat nimeni pana acum o carcasa Zalman, o sa o fac eu.
Recomand aceasta carcasa: http://www.pcgarage.ro/carcase/zalman/z1-neo/
Eu mi-am cumparat Zalman Z1, am prins-o la 115 lei la Altex si face toti banii.

| ChevyCruze explică (pentru SilviaDulcik):

Multumesc pentru raspuns, dar din pacate aceasta are doar 3 ventilatoare. As dori ceva cu minim 5-6 ventilatoare. Thanks.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru ChevyCruze):

Pana la urma vrei carcasa pentru un calculator personal sau pentru un server ce trebuie sa functioneze 24/7?

| ChevyCruze explică (pentru SilviaDulcik):

PC personal functional destule ore pe zi.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru ChevyCruze):

Dupa cum am spus mai sus, am Zalman Z1 cu cele 2 ventilatoare cu care vine carcasa, i5 2320 cu cooler stock, R7 370 modelul cu un ventilator si sursa cu ventilator indreptat in jos.
Calculatorul functioneaza in medie 8 ore pe zi, din care 2-3 ore in jocuri.
Placa video si procesorul in idle stau undeva la 40 grade celsius, in aplicatii si jocuri, au maxim 80, asta atunci cand in camera sunt 30 grade celsius.
Am uitat sa precizez ca am facut un "wire management" destul de bun in carcasa pentru un "air flow" mai bun.
Nu numai atat dar cand deschid carcasa o data la 2-3 luni, imi dau seama ca nu prea am ce curata, filtrele de praf is fac treaba foarte bine.

| ChevyCruze explică (pentru alexboss2020):

As dori una cu panoul lateral transparent. Mersi fain.

| alexboss2020 a răspuns (pentru ChevyCruze):

Ok iti dau una acum dar si carcasa aia este foarte ok

| alexboss2020 a răspuns (pentru ChevyCruze):

Alege ce carcasa vrei toate au format atx:https://www.google.ro/......https?/url

| alexboss2020 a răspuns:

Prietene si carcasa mea este exact ca a ta dar nu e chiar cea mai frumoasa carcasa mai sunt si altele superbe cu portocaliu si negru inauntru si afara si tot cu 5 ventilatoare, sau cu verde sau patrata etc

| alexboss2020 a răspuns:

Cred ca o sa o achizionez pe carcasa aia mersi iti multumesc pentru link

| ChevyCruze explică:

Ce placa video ai? Si la ce temperatura o tine?

| ChevyCruze explică (pentru ChevyCruze):

Astept in continuare raspunsuri...