| RAY a întrebat:

Caut o persoana care are habar de tehnologie, e cineva pe aici care sa ma ajute cu vreun sfat?

15 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Salut.

Poti lua in considerare si acest laptop http://profitshare.ro/l/2918273, este foarte performant si o sa se descurce perfect in programele de editare foto si video, chiar si in gaming o sa te duca foarte bine.

Acum legat de nelamurirea ta cu incalzirea. cel mai bine este sa-l duci macar o data pe an la curatat si sa folosesti un cooler pad la el. Orice laptop se incalzeste dar daca o sa fie curat si o sa stea pe un cooler pad nu o sa aiba nicio problema de temperatura.

Salut si multa bafta!

| Mihai1810 a răspuns:

Daca nu ai nevoie de portabilitate mai bine iti faci un PC pe componente.

| Roxin a răspuns:

Despre ce e vorba?

| Roxin a răspuns (pentru RAY):

Depinde pentru ce vrei sa il folosesti. Daca imi spui pentru ce, iti spun si ce sa iei.

| RAY explică (pentru Roxin):

Autocad,editare video,photoshop, jocurii, internet, TPU, filme full hd Youtube etc

| IseeVoices a răspuns (pentru RAY):

Iti recomand sa iei Lenovo este mult mai bun, are placa grafica mai buna + i7 6700HQ. Daca vrei pentru jocuri este ok (nu sa joci pe ultra sau pe high dar e ok).

| Roxin a răspuns (pentru RAY):

Atunci Lenovo. Procesor bun, poti sa ii faci upgrade si la RAM daca ai nevoie in plus. Deci, Lenovo.

| RAY explică (pentru IseeVoices):

Dar sper ca nu se inclazeste nu?

| RAY explică (pentru Roxin):

Ma gadeam la un ssd ca prim upgrade doar sa nu pierd garantia? oare se va inclazi? ecranul chiar e ips? IPS AG (SLIM)

| Roxin a răspuns (pentru RAY):

Orice laptop se incalzeste. Eventual ii poti cumpara un cooler de calitate. Daca ai bani de laptop, ai bani si de cooler. Garantia nu o pierzi pentru ca accesul la placutele de RAM e fix pe spatele lui. Doar o clapa acolo pe care o desurubezi. Nimic de afectat.

| RAY explică (pentru Roxin):

Multumesc de informatie, orice ssd voi putea adauga?

| Roxin a răspuns (pentru RAY):

In specificatiile lui spune cat suporta maxim. Fiind de generatie noua, cred ca duce destul de mult. Dar asta doar daca e neaparat necesar.

| IseeVoices a răspuns (pentru RAY):

Acum orice laptop se incalzeste, dar daca ai bani si iti permiti mai mult poti sa-ti iei un clevo care e peste orice laptop la capitolul incalzire, intra pe tekadvice, ro si acolo vezi ce si cum.
Bafta.