| CravataAlbastra a întrebat:

Ce a-ti alege dintre IPHONE 6s si SAMSUNG galaxy s6 edge? Care vi se pare mai bun ca performanta, dar si ca aspect?

2 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Personal iti recomand Samsung Galaxy S6 Edge, iti spun si de ce:
1. Este mai rezistent la socuri decat Iphone 6s(gorilla glass 4 de la Samsung face toti bani)
2. Samsung are cel mai bun display de pe piata la ora actuala(asta pentru ca singuri isi fac display-ul)
3. Memoria interna a lui Samsung este mult mai rapida fata de memoria interna a lui Iphone 6S
4. Are cea mai buna camera foto/video de pe piata, inclusiv camera secundara
5. Ca si performanta este cu mult peste Iphone 6S
6. Ca si aspect Samsung a venit tare din urma, pe cand Iphone a pastrat acelasi aspect.
Totusi ambele telefoane au aceleasi minusuri:
1. Bateria este capsulata
2. Nu au slot pentru card de memorie.
Acum depinde de gusturile fiecaruia, daca doresti performanta si un aspect nou alegi Samsung, daca esti fan Iphone alegi Apple.
Acum ca stii plusurile si minusurile decizia iti apartine.
Am uitat sa mentionez un lucru
Iphone are display-ul de 5'5 iar Samsung Galaxy S6 Edge are display-ul de 5'2 o diferenta minora insesizabila.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Clar ca 6 edge, in primul rand are aspect frumos, este mai popular in randul pieselor, daca se strica ceva gasesti usor piese dar pentru iphone se gaseste greu. Am avut iphonesa dus fofoarterepede hardu acum am edge si sunt foarfoarte multumit