| Mark2012012 a întrebat:

Ce aplicatii ati avut si aveti pe sistemul de operare android?
Ca si aplicatii se gasesc: aplicatiile simple, widgets, home launcher, live wallpapers.
Va multumesc.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Aplicatii simple: facebook, whatsapp, facebook messenger, electrodroid [poate fi utila odata si-odata], trackID [poti folosi shazam, pentru recunoasterea melodiilor], 9GAG, Monect [transformi telefonul in controller pentru PC, il poti folosi in multe feluri], cpu temp [daca stii ca ti se incalzeste telefonul foarte tare, data viitoare cand se intampla deschide repede aplicatia sa vezi la cate grade a ajuns procesorul laughing eu am stabilit recordul personal de 77*C cu un xperia M], sa ai un QR scanner deoarece mai gasesti coduri QR pentru diverse aplicatii/site-uri sau alte alea, scanezi codul si deschizi in browser, te duce direct unde trebuiewinking
Ca widget-uri, folosesc doar widget-urile preinstalate, am unul de la accuweather care este destul de precis [afara erau 39 de grade odata dar mie imi spunea ca maxima este de 35 laughing, ce sa-i faci], folosesc un widget pentru comenzi rapide gen bluetooth, wifi, mod avion, gps etc. folosesc un widget ce-mi spune despre memoria interna, de pe cardul SD si alte cateva chestii, in rest nu folosesc live wallpaper sau alte widget-uri descarcate, nici launchere nu prea-i ok sa folosesti, toate astea iti incetinesc telefonul, nu-l aglomera prea tare! Nu cred ca vrei un telefon care sa aiba de toate, un launcher ce arata super dar vezi tu, dureaza o vesnicie pana raspunde la comenzi si alte alea...
Lasa-l cat mai liber, ia-ti strictul necesar, mai simplu, mai bine!

| h3llboy666 a răspuns:

Messenger Facebook, Facebook Lite, Youtube, Skype.