| Mimi26567 a întrebat:

Ce ar fi mai util pentru studenti: laptop sau tableta? Am laptop dar il am de aproximativ 6 ani si merge decent. Nu stiu daca sa schimb laptopul sau sa imi iau o tableta.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Laptop.
Nu vad cum ai putea scrie in condiții decente un referat la tableta.

4 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Laptop.

| Miruna333 a răspuns:

Laptop clar.

| MistarGoGu a răspuns:

1.depinde cu ce iti este mai comod la transport.
2. Daca esti student*(a) la o facultate tehnica unde se folosesc multe softuri specifice *( AutoCAD, CATIA, modelare 3D ) atunci clar trebuie unul mai performant!
Ia voucher la rabla electrocasnice de pe afm.ro eu am luat in 2022 unul de 500 lei pentru laptop. *( si nu sunt student ). Asta Daca se mai face anul asta... se pare ca NU.
3. Daca faci o facultate non-tehnica si il folosesti doar pentru redactat lucrari text, excel sau powerpoint asta pe care il ai iti este cam suficient.
Concluzia : pentru volum mare de date, stocare & procesare clar LAPTOP!

| Korkodeln a răspuns:

De ce nu amandouawinking, sunt o multime de laptopuri cu ecran detasabil care se face tableta:

Preferatul me:
Dell Latitude 7000 7320 Detachable 2-in-1
si altele:
Surface Pro 9
ASUS ExpertBook B3
Asus VivoBook 13 OLED
Asus Zenbook Duo
Dell XPS 13 2-in-1
Asus ROG Flow Z13
samd...