| Psihedelic777 a întrebat:

Ce are skypul? Ca si la mine si la mai multi oameni nu mai merge.Cand incercam sa ma inregistrez imi dadea eroare...asa ca l-am reinstalat, dar imi da fatal error chiar si la versiuni mai vechi.Ce e de facut?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ai windows xp?

| Psihedelic777 explică (pentru express11):

Da

| express11 a răspuns (pentru Psihedelic777):

Nu mai are suport Microsoft.

| dannyel86 a răspuns:

Probleme cu Skype apar, in ultima vreme, din cauza incompatibilitatii cu sistemul de operare. Versiuni mai vechi de soft nu mai sunt acceptate de server. Daca ai Windows Xp Sp2, acesta trebuie updatat spre Sp3 sau sisteme de operare altele decat Xp.
Exista pe net un update pentru Sp3, actualizat pana in 2008, pe care il gasesti aici:
http://www.softwarepatch.com/windows/windows-xp-service-pack-3.html
Daca ai alt sistem de operare si sunt probleme cu Skype, ar putea fi de la conexiunea de net sau alte setari din sistem.