| anonim_4396 a întrebat:

Ce cabluri imi trebuiesc ca sa cuplez monitorul de la calculator la canalele tv? Sau cum se face? (am UPC)

2 răspunsuri:
| Alex_9605 a răspuns:

Sa folosesti monitorul pe post de TV nu cred ca se poate, dar invers da. Poti sa vezi un film de pe PC. Un exemplu: "ai monitor CRT si TV-ul este un LCD superb de 80", poti sa cuplezi printr-un fir de legatura pe care il gasesc la un magazin de multumedia si astfel poti sa vezi filmu de pe pc pe Tv. Daca vrei posturile TV pe calculator ia-ti un TvTuner.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este invers.
De la,, Tv Tunner"(o placa care se conecteaza pe placa de baza) ai o iesire care se numeste TvOut dupa nume iti poti da seama despre ce e vorba, adica poti vedea tot ce faci la calculator pe televizor, iar cu placa tv tunner receptionezi posturi tv si poti inregistra filme, videoclipuri, emisiuni, meciuri etcwinking