| anonim_4396 a întrebat:

Ce camera foto imi recomandati?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru un incepator recomand un aparat simplu, automat, tip "pocket", de exemplu din seriile Sony Cybershot.
http://www.emag.ro/....../DG5JCMBBM

Pentru mai avansati, aparatele DSLR Cannon.
http://www.emag.ro/....../DB9V4BBBM

5 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Cam pentru orice
incerc sa strang bani ca sa-mi iau una buna

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru orice, e bun și telefonul.
Pentru poze de familie, excursie, alte prostii - un aparat compact ar fi foarte util. Recomand ceva de genul Panasonic sau Nikon (au cele mai frumoase culori din câte aparate am avut), de exemplu LUMIX DMC-LX100 sau COOLPIX A900.
Pentru poze mai pretențioase, poate un aparat tip bridge sau superzoom - LUMIX Digital Camera DMC-FZ72EP ori COOLPIX P900.
Pentru ceva profesional - Sony Alfa 7 sau Nikon D5200 sau chiar un D7200.
De bune, sunt toate bune - inclusiv cele de pe telefoanele mai de Doamne-ajută.
Repet - contează enorm la ce vrei să îl folosești.
PS ca idee, eu am deja „colecție", am de unde alege indiferent de nevoi: două compacte care merg și sub apă (Nikon și Olympus), două DSLR Nikon (cu set de obiective, bliț, trepied, telecomenzi, accesorii), un bridge Fuji plus o compactă Ricoh. Desigur, și două telefoane Samsung, cu camere foarte bune.

| Claudiu1905 a răspuns:

Scump, scump, dincolo era mai ieftin. De ce nu sunt aparate de fotografiat care fac fotografii si nimic altceva?