| dany97 a întrebat:

Ce caracteristici trebuie sa aiba un calculator ca sa imi mearga orice joc?

Răspuns Câştigător
| pHe0Nix a răspuns:

Trebuie sa aiba un procesor bun (cel putin dual core la 2.4-2.6 ghz) quad core recomandat
MINIM 4 gb ram
Placa video de 512 mb sau 1 gb(Cantitatea de memorie nu conteaza, doar daca joci la rezolutii full HD)
O sursa buna sa tina sistemul, si cam atat
Deci am facut un wishlist cu un buget redus dar a iesit ceva bun
Buget 2.200 ron (22 milioane FIX!)
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/536722/
Bafta

5 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Să fie performant!

| WR104 a răspuns:

Procesor cel putin dual core, placa video minim 1G & 128b, rami minim 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video buna
Multi ghz
placa de baza bun
si cam atat

| SDavidS a răspuns:

Windows 7-Windows XP, 4GB RAM-8GB RAM, 2. 4GHz-2. 7GHz, 500GB-750GB stocare, Daca ai aceste calitati atunci merg toate jocurile performante. Funda?

| XtremeDemon a răspuns:

Daca iei un pc din bucati degeaba iei piese tare Ca se poate sa nu mearga nici cate un p4 important este sa se combine cel mai recomandat este sa-ti cumperi unul de la fabricant.