| Remeee a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda sa achizitionez Emanuela Cerchez
Programare in Limbajul C/C++ pentru Liceu sau ceva de Brian Overland sau totul despre C/C++ Manual Fundamental de programare in C si C++" scrisa de Dr.Kris Jamsa?

2 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Buna, vorbesc ca senior in programare (deci am ani de experienta in C++ si C#). Iti recomand versiunea in romana pentru acum. Cel mai important e sa exersezi in programare. Cartile trebuie ca sa iti pui o baza, restul e sa muncesti incetul cu incetul sa te pui la punct. Daca ai calculator, instaleaza Linux si Qt-Creator si invata C++ exersand programele.

| AndrewStar a răspuns:

Manualul Emanuelei Cerchez. Daca te uti pe compion.edu.ro observi ca acolo multe dintre probleme sunt propuse de ea (imipreuna cu alte persoane a pus bazelei acestui site). Si sincer acela mi l-a recomandat profesorul meu de informatica si sa stii ca e foarte bine structurat si usor de inteles. Nu imi pare rau ca l-am luat! Bafta