| Craciune a întrebat:

Ce casti imi recomandati pentru muzica? sa fie intre 200-300 de lei, sa aiba dB peste 100, sa aiba bass puternic si sa se auda clar.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pe ce o sa le folosesti? http://www.koss.com/......_Headphone

| Craciune explică (pentru KodrutZ):

Pentru muzica si gaming.

| KodrutZ a răspuns (pentru Craciune):

Ai sunet onboard sau placa dedicata? Daca ai onboard, nu merita sa iei casti mai scumpe de 50-60 RON.

| Utilizator1234 a răspuns:

Intaresc ce spune Kodrutz despre problema cu onboard-urile. Stii macar ce se intampla daca ai SPL de >100db? Daca-ti recomand casti cu impedanta de 300 ohmi si SPL de 120db ce crezi ca faci cu ele?

In bugetul acela mereu recomand Creative Aurvana Live!, insa am auzit numai de bine si despre Koss porta pro (nu le-am testat). Dar daca le pui pe o placa integrata vei ramane dezamagit.

| Alina49335 a răspuns:

-Onkyo ie-hf300(s) 0-sunt cam 300-400 de lei, dar sunt cele mai bune casti;
-Eu iti recomand castile de la AVstore, au produse foarte de calitate(eu de-acolo mi-am luat casti si boxe)

Succes :*

| redwood a răspuns:

Sony MDR-RF811RK

| Craciune explică:

Sony MDRV55 sunt bune?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Craciune):

Care ar fi sansele sa gasesti pe cineva cu experienta in domeniu sa-ti ofere o parere impartiala strict despre modelul acela? Eu n-am gasit nimic interesant la Sony pana la MDR1A (care-ti depasesc bugetul), in rest, la orice gama de pret am gasit alte casti mai bune. Ti-am si recomandat de altfel o astfel de pereche. Daca tu crezi ca stii mai bine, mergi pe ce doresti dar macar nu mai pune intrebari inutile.