| MelissaGreenEyes a întrebat:

Ce credeti ca se va inventa peste 20 ani?

19 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Pai intrebarea este pusa la singular, eu zic ca trebuia sa pui intrebarea "ce se VOR inventa..."
Pai se vor inventa masini electrice, case care produc propria energie prin panourile solare si turbinele eoliene, noi aplicatii si accesorii pentru telefoane mobile(cum acum 10 ani nu se credea ca telefonul poate avea camera foto, video, gps, internet etc) pentru cele mentionate pana acum deja sunt proiecte, precum si pentru cladirile care se misca(se rotesc) care vor fii contruite in Dubai. Eu mai zic ca se vor inventa aparate electronice care ne vor usura mult viata noastra care vor avea inteligente proprii(cum sunt acum robotelele alea care aspira).

| Dannyjj a răspuns:

Un lucru nu inteleg, bine ca ati dat vot nefolositor primului raspuns al meu, dar acel vot stupid de ce e dat? Pe unii chiar nu-i inteleg, pe cei care scriu de "Justin Bieber" pe la alte intrebari care nici nu au legatura cu intrebarea, pe aia nu ii votati cu stupid, unii habar nu au cand si ce trebuie votat si cu care din acele 5 optiuni de voturi.

| mgtow a răspuns:

Nu va fi nimic peste 20 de ani poate pamantul intra in gaura neagra inainte sa se implineasca acei 20 de ani

| Magnific a răspuns:

Hmm pai masini zburatoare, teleportarea, invizibilitatea, sa fim nemuritoari.doamne ajuta laughing etc si sa dispara pitipoaincele si cocalari ca atunci nu mai apucam pana in 2030 laughing

| Cretaker a răspuns:

Drumuri mai bune in Romania.

| LNK a răspuns:

La cum a ajuns Romania, aici nu cred ca se va mai inventa ceva. straight face
Si daca vine si apocalipsa... laughing oh go on

| Laura a răspuns:

@AndiLatinoBoy, cine vorbește big grin. "La noi totul e posibil dar să schimbi ceva e aproape imposibil."

| foxi a răspuns:

Papusa gonflabila masculina!

| yumeee a răspuns:

Prosperitatea!

| BackAgainToTPU a răspuns:

EU o sa inventrez o tabeta grafica cu:
-Camera web
-Microfon
-Identificarea fetei(In webcam, cred ca o sa fie nevoie atunci)
- 1TB RAM
- Scanner (Nu, sa stii ca nu visez.)
- Imprimanta incorporata(Din nou, sa stii ca sunt complet treaza)
- Memorie HDD INFINITA
- Internet incorporat(fara modem, contracte, cabluri, etc)
- Video Call (Folosit cu Webcamul si microfonul)
- Audio Call
- Universe Explorer (ca un google, dar care ofera chestii de calitate, dara fara reclame happy )
- Traian Basescu laughing (glumesc ma...)
- MP8 Player (la vremea aia... o sa fie si MP16)
- 2D function (vizualizare 2D)
- 3D function (vizualizare 3D)
- 4D function (vizualizare 4D)
- 5D function (daca o sa existe)
- AirTouch Screen (In modul 3D, 4D si 5D o sa poti atinge aerul pentru a opera)
- Touch Screen (in modul 2D va fi clasicul TouchScreen)
- Incorporated User Guide ( pentru cei ce nu stiu sa opereze cu sistemul)
- Sistem Operare AirTouch (planuiesc sa il construiesc cu viitorul google happy )
- Mini Sistem de Supraveghere (la tine acasa pui mici camere video, care vin in pachet)
- Tavita pentru un pahar cu suc si haleala (incorporata, rabatabila, complet detasabila...)
- Nu mai stiu, orice alte chestii laughing
Daca veti auzi candva de compania "Loome" sa stiti ca e a mea laughing

Si mai cred ca se vor inventa masini fara nevoie de combustibil, mai ales zburatoare doar cu puterea aerului
Majoritatea energiei va fi cea solara
Mini sandvisul de 1cm patrat care te satura pe o zi intreaga
Telefoanele vor fi scoase in vanzare
Daca oamenii isi desteapta mintea, poate internetul va fi in orice casa...
MP16 player cu camera video 6k (rezolutia mai mare decat 4k) incorporata
Avioanele pleaca in spatiu fara nici un combustibil
Banii nu vor mai fi, ci doar carduri
Multe chestii, as vrea sa ti le enumar pe toate big grin Dar cred ca te voi plictisi...

Funda? (avand in vedere ca sunt singura care a dat detalii pana acu? big grin

| baru a răspuns:

Salut. La ce viata ducem, sa zicem mersi, daca vom trai pana in primavara. Daca vom reusi sa iesim, din iarna, in toamna, sigur, suntem gata. Pa

| mistikk a răspuns:

Vine apocalipsa in 2012 si nu mai apucam sa inventamlaughingsau poate inventeaza astia pentru noi romanii un robot presedinte sa il programeze sa conduca tara ca actualul este programat sa fure

| pauladrian a răspuns:

In Romania nu se va inventa nimic. In tarile dezvoltate si civilizate... un exemplu: masini care se vor conduce singure.

| SMTHING a răspuns:

Masini zburatoare si case prin spatiu rolling on the floor

| larrii a răspuns:

De la 3D o sa ajungem la 10 X laughing love struck day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred.

1)Televizoare Tastscreen cu intrenet

crede-ma ca altceva nu-mi mai trece prin cap! big grin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 20 ani vor fi avioane in loc de masini iar extraterestrii se vor intelege cu noi

| HeeYeon a răspuns:

Clone.Masina timpului, roboti multi. Nu stiu. Poate nici nu mai traim.

| carolrudi a răspuns:

Teleportarea cu siguranta.