| UnCorpSanatos a întrebat:

Ce e mai usor de invatat Photoshop sau Illustrator, dar mai util si recomandat pentru invatat (daca ambele in ce ordine)?

Funda raspunsului argumentat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt asemanatoare. Ambele au aplicati greu de gasit sau descifrat. Si practic nu poti sa la " inveti ". Nu exista o ordine in programele de editat poze. Sunt pur si simplu dificile amandoua. Daca cauti tutoriale, asta nu inseamna ca o sa " inveti " totul despre ele. In plus de ce nu incerci programe de editat online? Au aceleasi optiuni, dar sunt mult mai usor de folosit.

| UnCorpSanatos explică (pentru anonim_4396):

Nu intentionez sa imi modific poza de avatar, ma intereseaza in ideea de design, logouri, bannere etc.

| ValentinCN a răspuns:

Mai recomandat este Photoshop, si apoi Illustrator. Mai multa informatie la tema data se afla aici: http://lectii-photoshop.com/despre-illustrator-free-images-sau-imagine/