| Daniela_Danieladaniela_1993 a întrebat:

Ce este acela back-up?

Răspuns Câştigător
| WhiteLore a răspuns:

Se refera la siguranta datelor stocate pe calculatorul tau. Iar backup your files inseamna "creaza o copie de rezerva a dateler tale" Este o masura de precautie in cazul in care iti infectezi PC-ul cu virusi sau cine stie ce eroare. Este bine sa-ti faci unul, deoarece daca se intampla ceva nu mai este nevoie sa instalezi windowsul, doar restaurezi backupul iar calculatorul revine la forma in care era cand ai creat backup ( copia de rezerva) Uite aici un tutorial video in limba romana cum poti sa faci backup fara un anumit program special http://www.videotutorial.ro/? cat=2542. mersi pentru funda

4 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Sa iti saltvezi toate atele din pc, telefon la un momenta dat pentru o utilizare ulterioara sau in caz ca le pierzi doar dai back-up si le ai innapoihappy

| Horia1313 a răspuns:

Inlocuitorul

| demilovato92fan a răspuns:

"back-up" este o copie de rezerva a unor date sau fisiere

| Paul1978 a răspuns:

Mai multe detalii despre ce reprezinta salvarile de siguranta si optiuni disponibile pentru acestea gasiti si pe http://www.nibo.ro/suport_utilizatoriNiboBackup.html