| Annitu a întrebat:

Ce este ASWL2K.ini (din C: ) şi pot să-l şterg?

Răspuns Câştigător
| pepe a răspuns:

Am mai văzut întrebarea asta pe un forum dar nu-mi aduc aminte acum pe care, ştiu doar că nici acolo nu era dat un răspuns.
Poţi să-l ştergi, este un fişier de configurare de tip text.

7 răspunsuri:
| Annitu explică:

[Version]
Versions=1. 0
[Wireless]
NetworkType=1
SSID=
WepAuthentAlg=0
WepReq=
EncryptionKey1=
EncryptionKey2=
EncryptionKey3=
EncryptionKey4=
KeyID=0

asta scrie în el...thinking

| Yang a răspuns:

System32 teoretic este un file de sitem foarte important(contine extensiile de tipul dll, sys etc)daca stergi acest file ca sa iti dai seama ce importanta are ramai fara windows. Dar partea proasta este faptul ca virusii se ascund exact acolo in system32 pentru ca destepti stiu bine ca nu se poate sterge acel file.Si asa de cate ori deschizi pc si se incarca win si lor le mai usor sa faca ce vor prin pc tau.In consecinta ASWL2K.ini tu il ai in system32 presupun el este un virus descarca http://www.malwarebytes.org/mbam.php acest program instaleaza-l si fa-l sa scaneze el iti va sterge virusul respectiv orice fisier, folder, extentie ciudata trebuie sa iti dea de gandit pentru ca repet acest system32 este locatia ideala pentru virusi de toate felurile. Fa-i praf!:))

| bebesmen a răspuns:

Dai click dreapta open with... notepad si spune ce scrie in el sa vedem ce facewinking

| bebesmen a răspuns:

Daca nu ai retea wireles incearca sa intalezi combofix http://www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix sper sa te descurci

| andreivmarin a răspuns:

De ce te mananca in... intelegi ce vreau sa spun, win e as paralit cum e u vrei sa mai stergi "ceva" ia-ti advance system care de aici: http://www.iobit.com/advancedwindowscareper.html si o sa iti curate el ceea ce nu ai nevoie

| αndï a răspuns:

Daca ai show hidden folders and files e clar ceva :
1 ) baza de date sau virus vault de la antivirus... nu foarte recomandat sa-l stergi
2 ) fisere temporare de la anumite programe
3 ) de regula. ini este un notepad cu configurari, probabil e de la un program, e pus acolo pentru profesionisti ca sa poata edita din setari
4 ) daca nu e din c://windows/ nu iti va face relativ nimic la pc

in concluzie : ai putea sa il stergi dar nu ai tu treaba cu el, nu te derajeaza cu nimic unde este, si probabil tot de la programele tale e... cine stie ai vreun program de... editat poze si iai facut tu niste setari, sau ai un program plin cu filme porno. dadeam doar un exemplu big grin ma intelegi?

| sporadic a răspuns:

Cum sa-l stergi? Ce avantaj ai daca il stergi?
Ia-ti un program care-ti scaneaza peste tot si-ti curata si partea ASWL2K.ini din C si basta.Nu mai ai nevoie de altceva.