| usernamebpla a întrebat:

Ce este Malwarebytes? un fel de anti virus? pot folosi sa`mi scaneze pc de virusi?

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Malwarebytes Anti-Malware este poate cel mai bun soft cand vine vorba de detectia si devirusarea programelor rogue, spyware, troieni, keylogger si mai este si free! deci nu este antivirus decat daca platesti 20 euro si iti cumperi de la ei program special de antivirus! Cel de mai sus curata pc-ul tau de virusi!

neluL
| neluL a răspuns:

@bogdan 2010 ...bravo tie! ai facut din 3 programe free (adica malware, antivirus si firewall)un singur program care acum pe piata costa cam 60 de euro licenta pe un an! A-s dorii sa aud la mai multi ca fac treaba asta de aici (TPU) in felul asta nu o sa ai niciodata probleme cu pc-ul tau!

| m5789932 a răspuns:

Eu folosesc Malwarebytes impreuna cu un antivirus si un firewall. Am versiunea gratuita, ca nu am eu de dat bani si pe asa ceva, dar daca cauti pe net, gasesti key-uri care sa mearga, sa le accepte malwarebytes. Astfel am un anti-malware care scaneaza in timp real, si nu e adevarat ceea ce spune "nashu40". Eu joc jocuri online si n-am probleme deloc, din contra, ma simt mai in siguranta! Unul dintre jocurile mele preferate online este Counter Strike Source, sau Quake, etc.

| nashu40 a răspuns:

Salut!
Da, functioneaza ca un antivirus. Iti scaneaza pc-ul dar pune accentul pe internet. Daca joci jocuri on-line, iar unele din ele necesita anumite instalari, cu siguranta acestui program i se vor parea "suspecte" sau chiar daunatoare.
Bafta!

| StefanS a răspuns:

Malwarebytes nu ii un antivirus ci un Anti-Malware.
malware=fura informatii dar virusul poate sa strice pc-ul.
Uite aici ce ii un malware: http://ro.wikipedia.org/wiki/Malware
Si uite aici mai multe informatii despre malwarebytes: http://en.wikipedia.org/wiki/Malwarebytes

| StefanS a răspuns:

Pentru scanare de virusi poti folosi avira sau Microsoft Security Essentials

| rRAzvANn a răspuns:

Antivirus super bun recomand!
Sau chiar Microsoft Security Essentials

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un anti-virus este bunicel http://www.malwarebytes.org/ da il poti folosi;)

| Odysea a răspuns:

Da, poti sa folosesti si sa scanezi virusii cu ei. Nu o sa mai ai virusi dupa ce ai scanat.

| efpies a răspuns:

Este un fel de anti-virus care elimina virusi!