| amandina_9414 a întrebat:

Ce este reprezinta Pixia? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| alexutzu00791 a răspuns:

Pixia este un program gratuit de prelucrare a graficii şi imaginii digitale, ce rulează numai pe platforma Microsoft Windows. Iniţial, a fost proiectat exclusiv pentru desenatorii din comunitatea anime, însă în timp, a fost utilizat tot mai des, în mai multe domenii de activitate. În afară de interfaţa originală în limba japoneză, softul mai este disponibil în engleză, franceză, italiană, spaniolă, maghiară, chineză simplificată şi tradiţională, poloneză, coreeană şi germană.

3 răspunsuri:
| onikangel a răspuns:

Pixia e un progam de esitat si modificat poze! Kiss!

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Pixia este un bitmap drum liber grafică program de redactor pentru Windows, creat de Isao Maruoka. It was originally designed for the anime / manga community but has also been used in other branches of art. Aceasta a fost iniţial conceput pentru anime / manga comunitate, dar a fost, de asemenea, utilizat în alte ramuri ale artei.
Besides the primary Japanese interface, it is also available in English, French, Italian, Spanish, Hungarian, Chinese Simplified, Chinese Traditional, Polish, Korean and German. Pe lângă interfaţa primară japoneză, este de asemenea disponibil în engleză, franceză, italiană, spaniolă, maghiară, chineză simplificată, chineză tradiţională, poloneză, coreeană şi germană. The program supports multiple layers, transparency effects, standard file formats and a number of RGB file formats including. PSD. Programul sprijină mai multe straturi, efecte de transparenţă, formate de fişiere standard şi un număr de RGB formate de fişier, inclusiv. PSD. The main file extension used by this program is. PXA. Extensie fişierul principal folosit de acest program este. PXA. The program also has a native support for Wacom tablets, for example the 4. 2a version added support for Wacom Bamboo tablets. Programul, de asemenea, are un suport nativ pentru tablete Wacom, de exemplu, versiunea 4. 2a adăugat suport pentru Wacom comprimate Bamboo.