| AdiBBest a întrebat:

Ce fac cand un virus mi-a intrat pe calculator si nu pot sa instalez un antivirus ce sa fac va rog ajutati-ma? plz dau funda?

Răspuns Câştigător
| AaL33xXx a răspuns:

Intri pe safe-modul pc-ului cu internet (al 2-lea titlu:Safe Mode With Netorking.sau ceva de genu.apropo...restartezi pc-ul si apesi pana sa apara windows apesi pe F8 in caz ca nu stii) apoi intri de google si cauti Nod 32 Antivirus 4 ca 5 opereaza cam greu ...banuiesc ca iti trebuie de 32 biti.il iei de pe site-ul eset. tine minte asta; si il instalezi.si apoi il restartezi si il lasi normal si in maxim 10 minute iti va sterge virusul, face totul automat, sper ca ti-am fost de folos. funda?happy

| djnonny a răspuns (pentru AaL33xXx):

Ma inteligentule ce dracu vrei tu funda cand tu esti varza cu explicatu du-te si joaca mario oh go on

| AaL33xXx a răspuns (pentru djnonny):

Pun la pariu ca stiu sa umblu pe calculator de 10 x mai bine ca tine. Si chiar nu imi pasa cati ani ai tu.
Poate nu ma exprim eu bine, dar stiu sa folosesc foarte bine pc-ul asa ca ce-ai zice tu sa-ti vezi de solitaire si sa ne lasi pe noi ceilalti fara comenturile tale.
Macar eu am incercat sa-l ajut, fata DE ALTII!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| Adautza a răspuns:

Am patit si eu asa incearca sa iei un antivirus mai nou 2010-2012 sigur pe acelea le poti instala

| AnonimuSsSsS a răspuns:

Pai de ce nu poti instala antivirusul?

| AdiBBest explică (pentru AnonimuSsSsS):

Pai am incercat sa instalez avast 2012 si cand sa selectez limba imi apare ca nu se pate imstala ca aia ca ai nu merge