| ☺ Cristinik ☺ a întrebat:

Ce inseamna 2G la telefon? Adica la ce te ajuta? Multumesc cu FUNDA :*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| sexxxx a răspuns:

Ba inteligentiilorrolling on the floor) 2g se refera la operator nu la memorierolling on the floor)
2G (sau 2-G) este prescurtarea pentru tehnologia de telefonie fără fir / mobilă de a doua generație. Un exemplu clasic îl constituie rețelele de tip GSM., 3g-poti face si apeluri video net, 2g-doar sunat si net, 1g- ii retea fixa si ba oamneilor fata s-a referit la 2G dar era vorba de memoria telefonului se exprima altfel

4 răspunsuri:
| Delicv3nt a răspuns:

Aia este memoria telefonului! Poti baga pana la 2g imagini muzica etc happy

| ovidiu97 a răspuns:

2G inseamna 2 gigabites ei ajuta la memoria telefonului.
De exemplu o melodie are 4 M(mega) so 1G are 1000 de M si poti sa pui multe melodii si poze sau videoclipuri

Răspuns utilizator avertizat
| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

2G la telefon inseamna cat ai cardul de memorie.2G ajuta la punerea in valoarea a pozelor si a melodiilor, adica poti pune mai multee.