| Princessee a întrebat:

Ce inseamna "brb" in "limbaj de messenger"?

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

BRB = be right back (revin imediat)

438 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Be Right Back! Adica Ma Intorc Imediat.

| NimeniCuActe a răspuns:

Be Right Back = Ma Intorc Imediat happy

| powergirl a răspuns:

Ai aflat deja

| cotzobel a răspuns:

Brb=Be Right Back..adica revin imediathappy

| sese a răspuns:

Be right back; lipsesc putin; ma intorc in cateva minute

| Princessee explică:

Multumesc mult! multa lume spunea asta iar eu ma uitam ca vitelul la poarta noua! Va multumesc

| Bianca26bb a răspuns:

Ai aflat deja : Be right bach -Ma intorc imediat

| 123456_6075 a răspuns:

Brb = Be Right Back

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Be Right Back (revin imediat).

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca ai putea sa premiezi pe toata lumea, pentru ca toti ti-au raspuns corect la intrebare. Din pacate se folosesc destul de multe abrevierii (folosirea doar a initialelor unor cuvinte) si acest lucru, pe multa lume pune in imposibilitatea de a cunoaste, daca nu cunoaste limbi straine, ori semnificatia initialelor unei unitati, ori a unor functiuni etc.
Cred ca din graba, fiecare incearca sa-si foloseasca cat mai bine timpul, insa poate din respect pentru oameni, ar trebui sa incercam cel putin ca, atunci cand scriem ceva sa ne si facem intelesi, pentru mine acest lucru este deosebit de important, pentru ca altfel mesajul se pierde fara rost. Chira si la messenger ar trebui sa existe niste explicatii pentru ca utilizatorii sa cunoasca ce inseamna prescurtarile respective. Oricum trebuie sa ne adaptam aceasta este epoca moderna. O zi buna tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Be right back adica ma intorc imediat, revin imediat, stai pe aproape

| Teardrop:] a răspuns:

Be Right Back(revin imediat)

| eu_4161 a răspuns:

BrB inseamna "Nu sunt aici...ma intorc imediat..."...Nici eu nu am stiut dar mi-am dat seama de la Dnd-Dnd inseamna ceva de genu:Am itreaba...lasa-ma in pace te rog
Sper sa te fi ajutat...Succes

| BluePuff_3062 a răspuns:

Be right back=ma intorc imediat

| tttitooorp a răspuns:

Aoleu, hai ca ati zi de 10 ori! O singura data nu era de ajuns?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna "brb" in "limbaj de messenger"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna nu deranja... deci cand iti spune cineva dnd sau brb ii lasi in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Be ryght beack

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Do not disturb=dnd
be right back=brb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma deranjati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Brb"=be right back{revin imediat} dap sti deja!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi .mai spuneti o data ce inseamnalaughing)
d'ne d'neno talkingoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inseamna brb laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brb inseamna''ma intorc''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brb=revin imediat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intorc imediat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr culdura ta generala DND inseamna do not disturb=nu deranja mai cloverblondina1998laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brb inseamna be rghight back adica ma intorc imediat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin id

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna dnd