| YepIsSuspended a întrebat:

Ce inseamna crak? Adica, daca eu imi downloadez de ex. windows vista cu crak, care este diferenta daca imi downloadez numai vista(fara crak)?

Răspuns Câştigător
| adi a răspuns:

Crack-ul este un program(programel) care face ca windows vista(sau orice alt program) sa nu iti mai ceara serial(cod pentru licenta), sa poti sa il folosesti piratat.
Exista crack-uri pentru aproape orice program(adica poti sa piratezi orice).

1 răspuns:
| Anonim_9392 a răspuns:

In primul rand Crack-ul la Win Vista este acel Anti-WPA adica nu e chiar "crack" la propriu.
Un crack este o clona dupa o aplicatie origina modificata "genetic" pentru a se uita de liceenta la acel program/joc