| Messyhair a întrebat:

Ce inseamna mai exact auto-tune?

Răspuns Câştigător
| LayLow a răspuns:

Auto-tune este un mod de ati modifica vocea... Se face cu ajutorul unui mixer big grin ( nu de bucatarie ). Iti face vocea mai robotizata.

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

In cazul de fata auto n-are nici o legatura cu autovehiculele si tune chiar nu are nici cea mai mica tangenta cu tunningul.

Auto-Tune vine tradus ca Reglare-Automata.
Multi nu stiu ca Auto-Tune e numele unui procesor audio al Antares Auto Technologies creat pentru a corecta inaltimea in interpretarile vocale sau a instrumentelor.

| Mara15 a răspuns:

Auto-tune=masini tunate, adica masini la care au fosta adaugate pise ce nu apartin marcii respective.Masinile pot fi tunate pentru a atrage atentia sau pentruconcursurile de masini.