| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa faci upgrade la firmware?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Sa luam ca exemplu un telefon. O actualizare de firmware inseamna ca apare o versiune mai noua de firmware care adauga cateva lucruri in plus, rezolva bug-urile sau adauga compatibilitatea cu cu noi device-uri care nu erau lansate la data aparitiei firmware-ului anterior.

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Firmware se refera la programele de fundal, fara de care dispozitivul respectiv nu poate functiona. Prin upgrade le sunt aduse imbunatatiri.