| Marius2567 a întrebat:

Ce jocuri merg pe un laptop Asus rog cu procesor i7 generația a 7, 16 gb ram și placa video nVIDIA GeForce gtx 1050?

3 răspunsuri:
| AlexSM86 a răspuns:

Daca te intereseaza sa cumperi un astfel de laptop pentru jocuri, iti recomand sa iti iei ceva mai slab si sa fie nou, iar ca sa joci orice joc vrei la rezolutie maxima, daca ai viteza buna la internet, fa-ti un abonament lunar de cloud gaming: GeForce Now sau Boosteroid. Fireste, trebuie sa ai jocurile respective cumpărate pe Steam le care il sincronizezi cu platforma cloud gaming.
Cei de la Nvidia (Geforce) si cei de la Boosteroid, vor actualiza constant rig-urile de gaming cu cele mai noi componente hardware ca tu sa te poti bucura de detalii maxime. Partea misto e ca te poti conecta oriunde cu contul tau de cloud gaming si iti poti juca jocurile. Cerintele sunt minime... Dual core si 2gb Ram.

| NLS a răspuns:

Aproape orice doresti, doar ca la cele mai recente si mai pretentioase va trebui sa cobori nivelul detaliilor spre minim, ca sa obtii un fps acceptabil.

Ce nu as rula sub nici o forma pe un asemenea procesor si pe acea placa video:
Microsoft Flight simulator
Probabil chiar si cu grafica la minim va rula super rau.

Titlurile 1-16 din lista urmatoare iti vor merge doar cu totul la minim, fie din cauza procesorului, fie din cauza placii video, fie din cauza amandurora:

https://www.thegamer.com/pc-games-best-intense-graphics/#starfield

| ReddY25 a răspuns:

Mai toate cele noi