Întrebare recomandată | CoffeeLover a întrebat:

Ce marca de aparate foto e cea mai buna? Vreau sa-mi iau un aparat foto care sa faca poze de calitate si sa aiba si un pret bun. Multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| doctorstorm a răspuns:

Din ce am auzit, si am mai citit pe net, cei de la Nikon au printre cele mai bune aparate foto. Gasesti aici aparate foto, dar au si seturi promotionale, care includ husa si card de memorie : http://www.f64.ro/.

18 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Singura situatie in care se justifica sa cumperi dupa brand e atunci cand deja ai N obiective si accesorii compatibile cu un anumit brand/serie de la brandul respectiv.

In rest e cea mai proasta idee sa nu iei in calcul niste variante doar pentru ca sunt de la un producator sau altul.

@mihai69 - Corect, sa nu iei ceva de la descultii aia de Canon sau Sony, cred ca unii si-ar dori macar o masina de suma asta:
http://www.f64.ro/canon-eos-1d-x-body-18mpx-12-14-fps-fullhd.html

| mgtow a răspuns:

Sony, LG, cannon.

| mihai69 a răspuns:

Nikon, Panasonic, Samsung, Fuji. NU Canon sau Sony!

| gelu1970 a răspuns:

In reflex am inteles ca marca Nikon e foarte buna. insa mai sunt Canon, Sony, pentax. in internet gasesti informatie gramada despre camere foto.

| Kaℓi a răspuns:

Orice marca de aparate foto are camere de foarte buna calitate, ma refer aici la Canon, Nikon, Olympus, Sony etc, adica numele mari din domeniu. Insa calitatea costa happy
Trebuie sa te hotarasti ce tip de camera iti doresti, un compact, un DSLR sau un Mirrorless. Gasesti oferte foarte bune pe f64.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu as evita Samsung, in rest toate marcile mari sunt ok.

| piratuu a răspuns:

Nikon, Samsung, Fujifilm.

| Suleyman a răspuns:

Samsung.

| ovdiuc a răspuns:

Nikon,Canon incearca un dslr

| FlorinMihai2014 a răspuns:

Trei marci bune de aparate foto pe care le stiu eu sunt:Olympus, Nikon si Samsung.Tu alegi pe care il vrei!

| BlondYAlex a răspuns:

Cea mai buna marca de aparate foto este Nikon, si Samsung sunt buni dar sincer iti recomand Nikon, face poze smechere si este cel mai folosit pentru realizarea photoshot-urilor si al pozelor artistice profesionale

| Valentyna951 a răspuns:

Nikon

| MakDefender a răspuns:

Nikon d3100 are un pret cred ca nu prea mare si pozele sunt super.

| ACnoGSemLIan14 a răspuns:

Samsung, Sony

| Stefania_Bondoc_1995 a răspuns:

Canon Si Nikon

| Rusu_George_1998 a răspuns:

Canon sau Nikon

| ale1alexa a răspuns:

Eu am un Canon si e foarte bun si din cate stiu si Nikon este bun.