| Pangarus a întrebat:

Ce parere aveti despre a 5-a generatie de la Intel?

8 răspunsuri:
| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Este buna atat pentru gaming cat si pentru programele profesionale de editat.Consumul de energie este redus si suporta 32GB RAM DDR3 care este arhisuficient.

| Pangarus explică (pentru Spl1tS3c0nd):

Intel® Core™ i7-5550U Processor (4M Cache, up to 3.00 GHz) vs Intel® Core™ i7-5750HQ Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz)
De ce au acelasi pret? Daca le compari ca performanta clar inclini spre HQ.
Si in Romania nu gasesc nimic HQ, doar U. merita sa cumpar un laptop cu primul procesor?

| robert0802004 a răspuns (pentru Pangarus):

Nu merita.Te poti uita pe PC Garage. Daca vrei sa joci jocuri care necesita un calculator bun mai bine iei un HQ.Mai cauta.Eu am gasit HQ dar in laptop-uri deja asamblate.Incearca sa mai cauti.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru Pangarus):

U vine de la Low voltage deci nu merita. Cauta ceva mai bun

| Pangarus explică (pentru Spl1tS3c0nd):

Am un buget de 3500 ron. E ok asta? ( http://www.pcgarage.ro/......dark-gray/ ) Sau poti sa ma ajuti cu un laptop in banii astia?

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru Pangarus):

Salut. Si eu doresc sa achizitionez acest laptop pentru facultate. Jocurile se misca foarte bine pe acel GTX 950M cu detalii acceptabile (medium spre high).

| Pangarus explică (pentru Spl1tS3c0nd):

Si eu tot pentru facultate. happy Dar din cate am citit marele dezavantaj la el ar fi ca se incalzeste destul de rau, plus ca carcasa e de plastic, iar camera nu e HD. Dar ca performanta se apropie de seria Rogue.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru Pangarus):

Din intamplare am un prieten care lucreaza la ASUS si mi-a spus ca nu sunt probleme cu racirea.Pe mine nu ma intereseaza camera ( il folosesc doar pentru jocuri, filme si documente). Laptop-ul este de la o firma foarte cunoscuta, ASUS, care ofera garantie. Daca ti se strica laptop-ul ti-l vor repara gratuit si vei primi banii inapoi. Daca totusi nu doresti sa achizitionezi acest laptop, evita laptop-urile Dell care se supraincalzesc.