| valintinvalic2011 a întrebat:

Ce Pc mi-ati recomanda pentru multimedia, si mai putin jocuri, cum ar fi L.O.L, minecraft, sau cam ce hardware?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un i3 sau i5

| Frank51 a răspuns:

Păi nu îţi trebuie cine ştie ce. Ca procesor, un Pentium G3250 ajunge, ca placă video un GTX 750, şi maxim 8GB RAM. Astea 3 depăşesc 1000 de lei, şi încă nu am inclus restul componentelor. Acuma depinde şi ce buget ai.

| vidii a răspuns:

Ce buget ai?

| vidii a răspuns:

Pentru multimedia si jocurile mentionate (dar si cele mai noi, fara detalii foarte mari) am mers pe varianta AMD APU
- Procesor quad core cu o placa video integrata care se descurca in majoritatea jocurilor, unele pe medium, altele pe high si rezolutie 720p
- 4gb ram
- 500gb hdd
- sursa destul de ok sa tina pc-ul care nu consuma mult
- si o carcasa aratoasa
dvd-rw n-am pus pentru ca poti instala windows de pe stick, daca ai nevoie poti cumpara si unul acum
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1257079/

| alexcris007 a răspuns:

Depinde si ce buget ai. Daca imi spui un buget in care vrei sa te incadrezi, eu ti-as putea face un sistem complet in acea suma.