| B3cKham a întrebat:

Ce placa video imi recomandati pentru gaming? http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/ sau http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/ Avand in vedere ca sistemul va contine placa de baza Asus P7H55 - M si un procesor Intel i3 550 de 3.20 GHz? Pentru gaming...jocuri cat mai performante la medium - high

Răspuns Câştigător
| ffffaraetsadt a răspuns:

Geforce gtx 560 are mai mult biti, e mult mai buna, dar iti sugerez sa iti iei o placa de 1. 5 gb ca o sa te tina mai mult avand in vedere cum progreseaza jocurile...eu am geforce 8800 gt si m-a tinut cam 3-4 ani nu stiu sigur cand mi-a luat-o tata si mi-a mers la cod black ops, crysis, just cause 2 si acum joc r. u. s. e si-mi merge f bine

10 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

La procesorul tau nu are rost, o sa fie limitata.
Ai doar un dual core, care si la 4ghz ar fi limitat-o. Eu zic sa te rezumi la prima.
Sau uite ceva interesant de la amd:
http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/radeon-hd6850-oc-1gb-ddr5-256-bit/

| CM7YRE a răspuns:

GTX 560 logic laughing. are frecventa de 1gb pe 256 de biti happy

| JaJe a răspuns:

GTX560 Cu siguranta! Este o differenta mare de performanta intre ele (atat la performanta cat si la pret). Cu GTS450 poti juca aproape toate jocurile la rezolutia medie, dar pe GTX560 aproape 95% dintre jocuri le vei juca fara probleme la rezolutii maxime. Si restul de 5% gen Crysis sau GTA IV, care nu le vei putea juca la rezolutii maxime ci poate high/very high.

| lucian a răspuns:

GTX 560 mult mai buna

| paulica35 a răspuns:

Http://www.hwcompare.com/8875/geforce-gts-450-1gb-vs-geforce-gtx-560-ti/, deci a 2a e mai buna, acum depinde si de bugetul dau;)

| dfcsb97 a răspuns:

Clar placa gtx 560 e mult mai buna. cu placa asta video iti merge orice joc la rezolutie maxima cel putin 5 ani de acum inainte

| B3cKham explică:

@bogdan2626 iti multumesc pentru raspunsul explicit, dar te rog sa raspunzi la intrebare laughing aia sau aia tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A 2-a după parerea mea cred că este mai bună!

| speedy10 a răspuns:

GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 256-bit este buna ca e pe 256 de biti

| OvisOvidiu a răspuns:

Eu ti-as recomanda o placa video GEFORCE GTX 590. Este cea mai rapidă plăcă grafică cu două unităţi de procesare vizuală şi, totodată, cea mai silenţioasă placă video din lume, GeForce GTX 590 (după cum pretind cei de la NVIDIA), a fost pusă la dispoziţia utilizatorilor! Placa beneficiază de două unităţi de procesarea vizuală NVIDIA Fermi aflate pe o singură placă, fiind proiectată pentru împătimiţii adevăraţi şi pentru cei care doresc să-şi construiască cel mai puternic PC de gaming. Pentru utilizarea de către cele mai recente jocuri DX11 la rezoluţii de 2560x1600 sau mai mari. Datorită celor patru ieşiri video separate pentru fiecare placă video, utilizatorii pot să-şi configureze PC-ul cu până la patru monitoare independente sau pot folosi 3 monitoare 3D pentru a beneficia de o rezoluţie de până la 5760x1080 care oferă o experienţă de gaming intensă şi atotcuprinzătoare folosind tehnologia NVIDIA 3D Vision Surround.