| erfortr a întrebat:

Ce placa video sa iau pentru cs go? Am :
procesor dual core amd, 8 gb ram ddr3 1600, placa video actuala amd radeon hd 5450 2gb cu sursa Sursa Segotep SG-D600SCR si placa de baza GA-F2A58M-S1.
Momentan am 80 fps pe low vreau sa ajung la +150 cu placa video dupa care o sa schimb si procesorul.

11 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Asta e best buy : http://altex.ro/......dr5-128bit
Scoate de 25 ori mai multe puncte in Passmark decat HD 5450 :))

| Țoglă a răspuns:

NVIDIA 750Ti e ideal pentru CS:GO

| erfortr explică (pentru Țoglă):

Http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
M-am gandit la asta, e compatibila cu pc meu?

| CPAElites a răspuns (pentru erfortr):

Monitorul tau are doar iesire VGA?
Eu iti recomand GTX 950..costa 660 lei la altex!

| erfortr explică (pentru CPAElites):

Da

| Țoglă a răspuns (pentru erfortr):

600lei ai bugetul? Atunci îți recomand un RX 460.Preț bun și capacități mari.
Monitorul e vechi și va trebui să aibă ieșire DVI sau HDMI pentru toate plăcile noi apărute. Dacă nu ai aceste ieșiri, un adaptor VGA-HDMI va face asta pentru tine în loc să-ți schimbi monitorul.

| Adrian926a a răspuns:

Ia-ti r7 250 gddr5 2 gb, sau daca vrei ceva mai bun ia-ti r7 360

| Zaharia_Lorin_2000 a răspuns:

Cam in ce buget sa fie?

| SeMMaKa a răspuns:

Cu placa video nu o sa faci mare lucru din cauza procesorului vechi. Ai putea sa incerci un gtx 750 ti sau rx 460 in cazul in care o sa iti schimbi in viitorul apropiat si procesorul pe o generatie mai noua. Daca o sa iti cumperi una din aceste 2 placi o sa ai peste 150 fps pe medium sau chiar high cand o sa-ti schimbi procesorul o sa ai peste 200-250 fps. Nu o sa ai nevoie de o placa video mai buna decat astea deoarece cs go nu mananca prea multe resurse, in cazul in care vrei sa joci jocuri mai "pretentioase" ia-ti rx480, gtx 1050, rx 470 sau gtx 1060 (varianta cu 3 gb sau cea cu 6 gb daca vrei sa investesti in ceva foarte performant) acestea iti vor duce fara probleme toate jocurile din prezent. Bafta

| Adrian926a a răspuns (pentru SeMMaKa):

Tu ii dai modele de placi video prea scumpe, sunt sigur ca bugetul lui e sub 400 lei sau in jur de 400 lei, ce i-ai dat tu e intre 500-900 lei nu cred ca isi permite sincer si nici nu merita doar pentru csgo asa placi video

| erfortr explică (pentru SeMMaKa):

Am in jur de 600 de lei pentru placa video.
Eu joc doar cs go, se simte urat in 80 fps, am supreme(rank daca stii), dar nu pot juca bine pentru ca in anumite situatii imi scade la 30, in general am intre 30-100. De jucat oricum joc pe low ca asa imi place dar vreau sa ajung macar la 150 + fps cu placa.