| Cristian2003 a întrebat:

Ce poate face holo lens?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

MULTE si cu totul altfel! La jocuri de ex. imagineaza-ti ca esti in joc cu adevarat, ca faci parte din joc, esti in mijlocul actiunii, cel putin asa vezi asa simti dar nu te omoara nimeni ca-s numai imagini virtuale happy iar cu pc-ul -esti in pc, casa ta sau locul unde te afli cand iti vei pune acei ochelari holo se va transforma in pc iar tu vei face comenzile dinauntrul ei stand pe canapea sau pe wcbig grin... Nu stiu daca m-am facut inteles dar e ceva ca-n filmele sf iar acum in curand va deveni realitate. Binenteles va trebui sa se conecteze la un pc prin wi-fi sau ceva asemanator, cumva va fi ca un al 2-lea monitor dar pe viu! happy Multi gameri vor face stop cardiac asta prezic eu dinainte! big grin Cam asta e HoloLens-ul!

| Cristian2003 explică (pentru lpavel):

Dar,nu stiu care-i faza cu construirea lucrurilor acelea cu holo lens

| lpavel a răspuns (pentru Cristian2003):

Daca te referi la ceva ce nu e legat de pc-uri atunci trebuie sa te ghideze cineva de pe un alt pc ceva asemanator ca la un mess, deci trebuie sa te ghideze, diferenta e ca va putea sa-ti si arate ca sa faci ceia ce faci de aceia va fi mai usor...

| Cristian2003 explică (pentru lpavel):

Nu,am vazut videoclipuri in care cei care folosesc holo lens creeaza niste lucruri si nu stiu ce rost are?

| lpavel a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu stiu la ce lucruri te referi sau da-mi un link sa inteleg mai bine...

| Cristian2003 explică (pentru lpavel):

Scrie pe youtube "holo lens" si uitate la trailer si o sa vezi un copil care deseneaza o racheta si tatal sau creeaza una vortuala cu holo lens si parca se transforma intr-una adevarata

| lpavel a răspuns (pentru Cristian2003):

Pai cu holo vei putea face orice sa para real... cum asta nici eu nu stiu deocamdata happy