| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Ce poti face dacă ai root?

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Acces la radacina! Permiti unor aplicatii sa aiba acces la niste setari pe care nu le au putut accesa inainte!
Dar iti sugerez sa nu-i fac root!
Si de asemenea, pentru hack-uri, dar in ziua de azi cam toate aplicatiile s-au adaptat la hacking asa ca faci degeaba, mai bine stai cuminte!

| KillaNoFilla a răspuns:

Poti instala aplicati care iti programeaza telefonul(time boot shutdown, acesarea unui program la o anumita ora, etc)

| iDarkness a răspuns:

Ai acces la absolut tot din telefonul tau. Cu root poti permite unor aplicatii sa ruleze, aplicatii care pe un device ne rootat nu functioneaza. Nu recomand rootarea unui telefon daca inca beneficiezi de garantie. Odata ce ai rootat un telefon, sa nu te mai astepti la garantie.
T/C.

| MihaiKJL a răspuns:

Ce vrei tu! Ai libertate deplina asupra telefonului. Insa daca nu te pricepi la resoftari iti recomand sa nu faci vreo prostie laughing