| Alex_Antonio_1992 a întrebat:

Ce poti face daca cineva ti-a pus anonim numarul de telefon pe ask.fm sau orice alt site gen OLX?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Eminescu_Mihai_1999 a răspuns:

Trebuie sa il raportezi pe acel om la producatorii site-ului, cauti pe internet si gasesti, funda?

| Alex_Antonio_1992 explică (pentru Eminescu_Mihai_1999):

Daca tu imi poti gasi un om despre care nu cunosti absolut nimic, toata stima.

| CPAElites a răspuns (pentru Alex_Antonio_1992):

Cauta numarul de telefon pe google!
Gasesti site-ul pe care se afla nr-ul de telefon si trimiti email la administrator!
Daca doresti te pot ajuta eu..imi dai nr. de telefon prin pmwinking poate aflu adresa de e-mail si ip-ul aluia.

| HaterShutUp a răspuns:

Pe ask poți raportare la categoria "această postare nu ar trebui să apară pe Ask.Fm", sau mai sus la puțin la "această postare pune persoanele în..." și să apeși pe "hărțuire sau intimidare" faptul că vor suna 1002 oameni poate fi apreciat ca hărțuire, în cazul în care e pe OLX, nu știu, poți să îți schimbi numărul sau să cauți tot așa cv de genu pentru a raporta, a șterge, a ascunde. Oricum dacă e pe OLX nu îți fă așa multe griji, nu apare nr întreg și puțini dau să vadă tot nr, puțini sunt și cei care utilizează OLX. În fine, succes!