| TutelaMiranda a întrebat:

Ce programe trebuie instalate pe pc dupa ce resetez pc-ul/reinstalez windowsul?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Driverele,te duci pe pagina producatorului,scrii serial number si descarci driverele,programe bsplayer,chorme,winrar, office, addblock, flash player, pdf

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna.

Programe pentru ce? Cele recomandate? Dupa ce instalezi un Windows in general, instalezi si driverele. Sau dai la Windows Update si le instaleaza automat (in mare).

Pe langa asta, inainte de orice program/joc iti cere oricum anumite programe sa functioneze si se instaleaza automat.

Pe langa asta, daca te referi la cele recomandate, util ar fi sa ai: un browser de internet (Opera, Chrome, recomand Opera), un program de arhivat/dezarhivat (7-zip), si Office-ul, in caz ca ai nevoie de el. Antivirus... doar daca stii ca intrii pe siteuri dubioase. Un AD-Blocker la browser ar fi util.

Si cam atat, acum depinde si de ce vrei tu happy