| Verdealbastrui a întrebat:

Ce proprietati trebuie sa aiba un calculator pentru gaming? Vreau sa imi cumpar unul de craciun si mai vreau sa fie capabil sa ruleze la capacitati maxime jocuri din 2012 si cele care vor aparea in anii urmatori. Promit funda!

Răspuns Câştigător
| AnduZisAlexandru a răspuns:

Iti recomand in felul urmator:
Procesor Intel Core i5-2400
Rami 8GB
HDD 1TB(1 terra) sau SSD de 120 GB
Placa video GeForce GTX 650 Ti
Si iti recomand WINDOWS 7 nu 8 pentru jocuri, ruleaza mai bine jocurile la win7, win8 este pentru home office.

3 răspunsuri:
| winer98 a răspuns:

Pai trebuie sa ai vreo 4-6gbram
daca ai peste 4 gb ram os 64 bit
un procesor i7
o placa video de 2gbddr5 256bit
hdd1tb.Funda

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Depinde,un pc pentru gaming bun trece de 20 mil si ajunge repede la 30 mil.

| Verdealbastrui explică:

Ce preturi imi puteti sugera?