| Mardari_Iuli_1990 a întrebat:

Ce reprezinta radacina SD a cardului?(Root Samsung galaxy y s5360)?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Exact pe card. Cand bagi cardul intr-un cititor de carduri si il conectezi la PC, te duci in My Computer si il deschizi-aia e 'radacina cardului'. Copiezi ce ai, direct pe card, nu intr-un folder. Nu creezi niciun folder.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Adica sa copiezi fix cum accesezi. CA sa intelegi, la pc, daca ai copia ceva in radacina unitatii de stocare C:/ e echivalent cu a pune un fisier fix in C:/, unde sunt si folderele cu Programe, Windows, Users etc.
Sfat: daca tu nu stii asa ceva, de ce mai faci root? Ai idee macar la ce e bun? Vezi sa nu strici ceva.