| Cristian2003 a întrebat:

Ce rost mai are sa cumparam console xbox daca cu ajutorul lui windows 10 putem descarca jocuri pentru xbox(si cred ca tot aceeasi grafica au si cred ca poti inregistra 5 minute de joc si sa poti face updateuri ca pe xbox)?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Una e sa te joci pe xbox, si una sa te joci pe calculator.

| SasNetRomania a răspuns:

CONSOLA = JOCURI OCAZIONALE DE RELAXARE
PC= GAMER ADEVARAT
consolele sunt limitate la 30/60 fps( un pc duce nelimitat)
consolele mai mult de 720/1080p rezolutie nu merg pe cand un pc duce si o rezolutie 4K(de 4 ori mai mare)
daca vrei ceva intre consola si pc baga sistemu lde operare STEAMOS... este bazat pe linux mult mai bun decat toate, insa te obliga sa cumperi jocuri originale de pe steam.

| hypentakill a răspuns:

Nu are nici un rost doar peasants cumpara peasant box. Niciodata nu vor putea consolele sa ofere aceeasi satisfactie ca un PC, o consola care are lock pe 30 de fps si 720p, grafica downgraded ca sa poata rula jocurile. Singurul lucru pentru care ai vrea sa cumperi un peasant box este ca sa joci destiny si cateva alte jocuri "exclusive". GabeN si love, GabeN is life

| ItsJustAName a răspuns:

Sunt de aceeași părere cu Sn4k3. În plus jocurile pe windows te limitează din punct de vedere al traseului pe care trebuie să-l urmezi în joc. În timp se zvonește că pentru a trece spre nivele mai avansate va trebui să plătești în cazul în care joci pe windows.

Și închei prin a spune că e vorba de ce simți atunci când te joci. Încearcă o oră pe Xbox și vei înțelege exact la ce mă refer.

Cred că ideea de a te juca mai întâi pe windows este pentru "a îți face poftă" și să vrei mai mult. Iar pentru un gammer experiența contează foarte mult!