| Maria_Deni_1994 a întrebat:

Ce sa fac, ca am uitat modelul la tableta, dupa ce am incercat de 5 ori mi-a aparut sa stau 30 de sec. am stat si tot asa pana imi aparea ca sa scriu : numele/ e-mailu si parola. am scris tot, dar imi zice parola incorecta sau e-mailu. se numeste E-BODA.

Răspuns Câştigător
| ViorelMarian a răspuns:

Urmeaza pasii cu mare atentie. Pentru a scapa de model trebuie sa revii la setarile di fabrica utilizand setarile"ascunse" ale tabletei. SI ANUME:

1.Inchizi tableta
2.Astepti cateva secunde
3.Tii apasat in acelasi timp pe butonul de unde deschizi tableta(butonul Power) si butonul de unde dai volumul mai incet(nu de unde dai mai tare), trebuie sa iti apara o imagine neagra cu scris albastru (mai depinde si de tableta), dar oricum sunt aceleasi optiuni. Din tastele de volum alegi,, wipe data/factory reset'' si apesi butonul Power, dupa care misti tot din tastele de volum si te duci la,, reboot system now''. Gata, cand o sa se deschida tableta nu o sa iti mai apara nici o parola

| Maria_Deni_1994 explică (pentru ViorelMarian):

Multumesc mult :3

| Maria_Deni_1994 explică (pentru ViorelMarian):

Dar nu merge.

| ViorelMarian a răspuns (pentru Maria_Deni_1994):

Daca stii lasa-mi modelul de tableta. Adica ce versiune de eboda folosesti?

| ViorelMarian a răspuns (pentru Maria_Deni_1994):

Urmeaza pasii acestia trebuie sa mearga obligatoriu
1.Inchizi tableta
2.Astepti cateva secunde
3.Tii apasat in acelasi timp pe butonul de unde deschizi tableta(butonul Power) si butonul de unde dai volumul mai incet(nu de unde dai mai tare), trebuie sa iti apara o imagine neagra cu scris albastru (mai depinde si de tableta), dar oricum sunt aceleasi optiuni. Din tastele de volum alegi,, wipe data/factory reset'' si apesi butonul Power, dupa care misti tot din tastele de volum si te duci la,, reboot system now''. Gata, cand o sa se deschida tableta nu o sa iti mai apara nici o parola.

| Maria_Deni_1994 explică (pentru ViorelMarian):

Nu merge...adica ai zis sa inchid tableta si sa las cateva sec. dar cand tin apasat pe butonul power si butonul de unde dau volumul mai incet se aprinde..adica nu imi apare o imagine neagra.

| ViorelMarian a răspuns (pentru Maria_Deni_1994):

Incearca sa schimbi functiile
adica daca nu merge butonul power si volum -
incearca power si buton +
de mentionat este ca trebuie sa ti apasat aceste butoane pana in momentul in care intri in meniul recovery al tabletei

BAFTA!

| Maria_Deni_1994 explică (pentru ViorelMarian):

Nici asa nu merge. lasa oh go on multumesc oricum.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Factory reset.

| Ciubotaru_Alex_2001 a răspuns:

Pai daca nu merge cu e-mail trebuie dusa undeva la reparat. La fabrica sau la un decodor daca gasesti.