| ramsa a întrebat:

Ce sa fac daca pe ecranul laptopului imi apar si dispar dungi colorate?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te cu el la un service de reparații.

| PainTech a răspuns:

Salut!
Aparitia acelor dungi indica o probelma cu subsistemul video ( placa video, ecran, conectori, driver sau chiar software ).

1. Incearca sa pornesti dispozitivul in safemode pentru a verifica daca problema nu este cauzata de un driver corupt sau alta problema software.

2. Conectaza un monitor secundar la laptop pentru a te asigura ca problema nu e cauzata de ecranul laptopului sau un cablu partial desprins.

Daca problema persista in ambele cazuri te-as indemna sa duci dispozitivul la un service.

| 1320wizziz a răspuns:

Il vinzi