| Miuriel_7546 a întrebat:

Ce se intampla daca folosesc Disk Cleanup pe C?
Se sterge ceva din calculator?
Precizez ca am foarte multe in calc
Si de a lui tata si daca le streg...worried
Deci ce se intampla daca il folosesc?
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Laue a răspuns:

Se sterg doar fisiere temporare, care nu afecteaza deloc computerul. Totusi, lucreaza cam ineficient. Recomand sa folosesti CCleaner.
http://www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/CCleaner.shtml

2 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Daca dai disc cleanup, iti va aparea o casuta in care vei bifa tu niste foldere... cel mai bine de bifat este temporary internet files.sterge fisierele salvate din urma cautarii pe net

| whitehair a răspuns:

Salut expert TPU! Laue ti-a raspuns bine in privinta programului pe care sa-l folosesti iar eu iti recomand sa-l iei de la sursa:www.Piriform.com,si ia si defragmenterul de la ei, face o treaba beton!