| anonim_4396 a întrebat:

Ce Sistem de operare Windows imi recomandati pentru urmatorul sistem :

Placa de baza : ASRock P4I65G
Procesor : Intel Celeron 315 2, 2 GHz
HDD : 80GB
Memorie RAM : 2GB DDR (1)
Placa de baza : Sapphire ATI RADEON HD 3450 512MB DDR2 AGP 8X

?

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el. Windows 7 iti "mananca"de 2 ori mai multe resurse decat XP, dar nu face mare lucru in plus. Daca vrei sa folosesti programe gen Photoshop/After Effects, sau sa joci jocuri "maricele" atunci ai nevoie de X***ca vrei doar sa stai pe google/mess atunci poti sa iti iei Windows 7 pentru ca e mai... cool.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Windows 7 de 32 de biti

| dadonexus a răspuns:

Win xp din cauza platformei vechi a ramului adica ddr1

| username a răspuns:

Windows XP SP3, windows 7 nu merge, ai procesorul foarte slab.

| Kainon a răspuns:

XP se potriveste mai mult pe componentele talewinking Iar Windows Vista e cel mai de caca windows facut vreodata, Iar Windows 7 e in general pentru PC'uri mai avansate.

| MihYx a răspuns:

Vista sau windows 7 tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi cer scuze, acolo la ultima caracteristica era "Placa video : " nu "Placa de baza".

| R3sPeCt a răspuns:

Windows 7 sau XP, vista e de kaka(iti mananca prea multe resurse)