| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt elementele grafice? Am gasit intr.o varianta de olimpiada de lectura...

1 răspuns:
| eden1986 a răspuns:

Elementele grafice sunt o magie a scrisului avand litere si cifre. Mai multe fise grafice  sunt utile, atat pentru gradinita cat si pentru clasa I. Aceste fişe de lucru pot fi animate si sunt  folosite pentru obţinea si aplicarea ideilor şi învăţarea prin imitare a copilului.Sunt incantati si copiii si parintii de acest fel de prezemtare