| JoNyOn a întrebat:

Ce sursa imi recomandati la sistemul asta?
Procesor : AMD Athlon II X4 559
Placa video : Gygabyte Radeon HD6850
RAM : 2x2GB DDR3 133Mhz
Hard disk: Maxtor 80 GB

PS : Acum am o sursa de 450 W, este buna si asta sau necesit una noua?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

De ce ti-ai schimba sursa? Doar daca faci un upgrade la o placa video mai mare in consum, procesor dar pentru sistemul tau 450W este mai mult decat ok.

3 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Daca bagi jocuri mai tari cu timpul va crapa sursa.

| gheorghe69 a răspuns (pentru Hitback):

De ce sa crape sursa?

| Hitback a răspuns (pentru gheorghe69):

Pentru ca placa video e destul de tare. O sa vezi ca daca te joci un joc la grafica mare peste jumate de ora o sa iti iasa aer fierbinte de la sursa. Atunci vei stii ca nu e in regula si va trebui schimbata. Ai grija ce faci sa nu iti prajesti si celelalte componente.