| F4ntomita a întrebat:

Ce sursa imi recomdandati si ce imbunatatiri pentrul urmatorea configuratie:
Procesor: i7 8700 coffe lake, 3.2 ghz 12mb, socket 1151- chipset seria 300
Ssd: Kingston a400 240 gb sata 3
Hhd seagate irobwolf 1tb 64mb cache sata 3
Ram: hyperx fury black 8gb ddr4 2400mhz 1.2V x2
Placa de baza: Asus prime h310M-K socket 1151
Placa video: mai geforce gtx 1070 ti armor 8gb gddr5 256 bit
?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ca sursa am gasit asta https://www.pcgarage.ro/surse/njoy/woden-750w/...e ce trebuie la ce specificatii ai si daca vrei sa bagi ceva mai puternic mai tarziu o sa duca fara probleme + review bune ....As baga minim 16gb ram, cam toate pc de gaming entry level au 8gb ram si asta nu are specificatii de entry level. daca mai ai buget de un ssd mai mare si un Nvidea 2070 ar fi super.Dar macar ramii as face upgrade.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai mai exact, si ce-ai vrea sa faca "imbunatatirile"? Fps mai mult? Putere de randare mai multa? Viteza mai mare la transfer de date?

| Simpatic a răspuns:

Doar 8 GB RAM in rest este ok sistemul tau, merge orice sursa de 700 W reali de la o marca consacrata.

| FlorinLD a răspuns:

Iti recomand asta https://cel.ro/c/MFBKW2onUQ
Este dual rail si are 25A pe fiecare rail de 12V