| Lapusneanu a întrebat:

Ce tip de ebook reader recomandati si unde pot gasi la un buget de 200-220 lei?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca il iei pentru tine, te-as sfatui ori kindle ori kobo. Dar sa fie din ala cu backlight.

Odata ce ai unul cu backlight, restul par din epoca bronzului.

| Lapusneanu explică (pentru cristimihailov):

Ce e ala backlight?

| cristimihailov a răspuns (pentru Lapusneanu):

Uita-te la kindle paperwhite.
Backlight este lumina aceea din spatele ecranului a carei intensitate o poti regla si poti sa citesti si noaptea sau in alte conditii de luminozitate joasa.

Eu cel putin am schimbat un Sony prs300 (cred ca e unul dintre cele mai ok readere) cu paperwhite. Care este saracutul amarastean in comparatie cu Sony. Dar are backlight...

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Kindle ebook reader, la Emag.