| BalanXd_MarianXd_1997 a întrebat:

Ce windows e bun pentru jocuri adica sa nu mearga in reluare. si trebuie sa faci upgrade la windows sa-ti mearga jocurile bine?

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu depinde numai de windows acest lucru. Conteaza in special si ce componente are computerul tau. Daca are 512 MB RAM sau 1 GB RAM si vrei sa joci fifa 12-13, gta 4 sau ceva mai mare. Nu o sa iti mearga deloc bine. Deci conteaza RAMii, Placa video, Procesorul. Altfel nu ai ce sa joci jocuri mai actuale! Funda

| 0x11111051 a răspuns:

Windows 7 \ XP

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Windows XP 4ever!

| BalanXd_MarianXd_1997 explică:

Am windows 7 oare daca fac upgrade merg jocurile mai bine >?

| FloriBla a răspuns:

Windows 7 e recomandat. Jocurile noi nu prea mai ruleaza pe XP. Dar mai importante sunt componentele calculatorului, daca ai un procesor/placa video/RAM amarat nu te astepta sa iti mearga noutatile.

| BestDrugs a răspuns:

Dupa parerea mea pe windows 7 ruleaza mai bine decat pe xp, dar cel mai important lucru raman componentele pe care le ai in calculator