| Andrei1099 a întrebat:

Ce ziceti de configuratia aceasta:
-procesor AMD Athlon II X2 250 Dual Core 3000MHz, socket AM3;
-placa video: Palit Daytona nVidia GeForce GT520 2048 mb, GDDR3, 64 bit,DVI,HDMI, PCI Expres 2.0 x16;
-placa de baza Astrock N68-GE3 UCC, socket AM3;
-Memoria Kingston 4gb, DDR3, 1333MHz, CL9 VALUE RAM;
-Hard disc Western Digital 250 GB;
-CD/DVD writer SONY,
-cooler SPIRE CoolReef, socket AM3;
-ventilator:Rasurbo Basic silent 80MM, 80x80x25.
Se merita?

3 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Nu. E foarte slaba. Mai ales placa video.

Cat costa. Daca e ieftina ar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video nu este slaba o am eu si credeti-ma ca jocurile imi merg foarte bine dar in rest nu este asa bun amd sunt procesoare bune dar mai degraba un i5 sau i7 la buget redus merge si un i3 merge 4gb ddr3! Procesorul ar fi bun un Intel! Bafta.

| IulianP a răspuns:

E slabuta spre slaba.
Decat Athlon-ul ala mai bine un CPU din seria G5xx de la Intel.
Vrei sa-l achizitionezi curand?
Ce buget ai?
Carcasa si sursa ai? Daca da spune ce model? Sursa ce firma si putere are?