| skilletski a întrebat:

Cei care stiu sistemul de operare backtrack5 mi-ar putea spune daca merge dual boot-ul si cu windows xp?

Vreau sa folosesc acest sistem de operare pentru programare, dar am nevoie si de windos xp si pentru alte chesti cum ar fi jocurile sau programele care nu mmerg pe backtrack5.

Stiu ca as putea instala Windows 7 si sa fiu sigur ca dual boot-ul merge dar unele driverele de la calculator i-mi sunt doar pentru xp Sau as putea folosi virtualbox, dar pe windows xp nu merge.

1 răspuns:
| Crin51 a răspuns:

Desigur ca merge dual boot= insa sa stii... trebuie mai intai instalat windows-ul apoi pui si Kali(e versiunea mai noua a back-track-ului) si kali-ul instaleaza automat GRUB. GRUB e un meniu de bootare si te ajuta sa selectezi sistemul de operare! Succes!