| yonutz6399 a întrebat:

Cel mai bun laptop de gaming cu pretul de pana-n 3000 lei?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Alege tu ditre asta http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/
si asta
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/
unul cu i5 si unul cu i7
Eu zic ca cel cu i7 este mai ok si nu are pretul cu mult peste cel cu i5

| CinevaNou a răspuns (pentru SouLIce):

Mai bine o placa video mai puternica decat un i7...

| SouLIce a răspuns (pentru CinevaNou):

Si ce laptop cu o placa video mai buna decat un 740m gasesti tu dar care sa nu depaseasca 3000 lei

| CinevaNou a răspuns (pentru SouLIce):

Sunt, dar nu au procesoare prea grozave laughing nu gasesti "gaming" la banii astia.

| SouLIce a răspuns (pentru CinevaNou):

No o sa gasesti tu laptop cu procesor pentium sau i3 cu un gtx 760m laughing

| CinevaNou a răspuns (pentru SouLIce):

Ma refeream ca au frecvente mici.

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Salut! Pana in 3000 lei, nu prea exista laptop-uri de gaming, cel putin nu cu o placa video dedicata foarte buna. Ce-ti recomand sa faci tu cu 3000 lei, este un sistem pc din bucati care intrece si laptopurile de peste 4000 lei+ la performanta! happy

| untu a răspuns:

Cel mai bun laptop de gaming este de marcile HP sau COMPAQ,dar procesorul trebuie sa fie de marca INTEL PENTIUM sau INTEL CORE! Mergeti si vizitati-va magazinele ALTEX,DOMO, FLANCO, CARREFOUR, etc... uitati-va bine la laptopurile si cercetati bine cu amanunte si preturile si notati-va pe un carnetel de note, cand v-ati notat uitati-va bine pe care le veti alege si veti putea cumpara cu siguranta!